V lounském oblastním muzeu se uskutečnila adventní akce. Vánoce v muzeu, plné historických, zábavných a profesionálních vystoupení, stánků se svařeným vínem či různými stylovými drobnostmi, a plné lidského umu.

I přes nepřízeň počasí - pršelo a ulice pokryla souvislá ledovka, jsou pořadatelé s výsledkem spokojeni. „I když bylo to počasí hrozné, akce vyvolala relativně velký ohlas. Přišlo se podívat 650 návštěvníků," sdělil Bedřich Štauber, ředitel muzea. Jak dodal, kladné hodnocení si setkání vysloužilo nejen u občanů města, ale také u prodejců a účinkujících.

Adventní akce v tradičním duchu muzeum pořádalo v Lounech od konce 90. let. Na tři roky je vystřídaly trhy na centrálním náměstí, letos se město vrátilo zpět k původní myšlence. „Lidi jsou rádi za bohatý a kvalitní program," ví B. Štauber. Ve vnitřních prostorách muzea si návštěvníci mohli vyzkoušet nebo se podívat na různé rukodělné techniky či zakoupit výrobky některé ze škol či spolků. Na obou dvorech oblastního muzea pak byly k vidění tradiční řemesla a výrobky, v programu vystoupil například kejklíř, alchymista, zazpívaly sbory a zahrály historické kapely.

V příštích letech chtějí pořadatelé v tradici pokračovat a ještě dále ji rozvíjet.

Fotogalerii z akce NAJDETE ZDE!