Vedení věznice a pracovníci oddělení výkonu trestu se snažili pro odsouzené připravit zajímavý a pestrý vánoční program. Do něj zařadili vánoční bohoslužbu, různé soutěže a vědomostní kvízy. Odsouzeným také bude umožněno sledovat vánoční televizní programy.

Ve specializovaném oddělení věznice se bude konat „sváteční vaření“. Odsouzení si za pomoci sociální pracovnice věznice sami připraví bramborový salát a usmaží řízky na štědrovečerní večeři. Pro ostatní odsouzené bude připravena polévka s hovězím vývarem a rýží, dále se bude podávat smažený vepřový řízek s bramborami. Na stolech nebude chybět tradiční vánoční cukroví a ovoce.

I v tomto roce, s přicházejícími Vánocemi, pracovníci oddělení výkonu trestu zaznamenávají zvýšený počet došlých balíčků a korespondence adresovaných odsouzeným. Také při návštěvách přichází za vězni více rodinných příslušníků, než je běžné v ostatních měsících. Letošní Vánoce stráví ve věznici v Novém Sedle 476 odsouzených. Třem odsouzeným byla odbornou komisí věznice udělena kázeňská odměna. Těm bude přerušen výkon trestu a umožněno strávit vánoční svátky v kruhu rodiny.