Vánoce se neúprosně blíží. Někteří lidé si vychutnávají vánoční atmosféru v klidu a pohodě. Pro další je příchod Vánoc a hlavně nákup vánočních dárků doslova noční můrou. Co když se dárek nebude líbit? Přinášíme vám několik tipů, čím své blízké můžete potěšit.

Muže i ženu každého věku potěší dobrá knížka. „Hitparádu letošních knižních tipů otevírá Román pro muže od Michala Viewegha, Povídky od Zdeňka Svěráka nebo kniha Jiřina Jirásková osobně. Pro ty, kteří mají rádi zajímavá místa naší republiky, je určen sedmý díl publikace Toulavá kamera. Pro milovníky sportu a zvláště pak hokeje máme knihu 100 let českého hokeje. Dětskou zvídavou a dobrodružnou duši by mohla zaujmout knížka Ztracený svět v podzemí nebo Bajky Barda Beedleho od autorky Joanne K. Rowlingové. Náctileté dívky se mohou začíst do titulu Potížistka. Jak poznat psí duši je kniha plná dobrých rad a doporučení od praktika v oboru psychologie psů Rudolfa Desenského,“ nabízí vedoucí lounského knihkupectví Pergamen Vladimíra Fišerová.

Dárkem, který určitě potěší každou ženu i dívku, může být také šperk. „Hodně prodávaným a luxusním dárkem jsou šperky s kameny od Swarovského. Štědrý den je také vhodnou příležitostí, kdy požádat partnerku o ruku. Mezi mladými lidmi jsou stále oblíbené šperky z chirurgické oceli. Dobře se prodávají jak prsteny, tak i náramky. Kupují je dívky i chlapci,“ uvedla Jarmila Nechanická, majitelka lounského zlatnictví.

Babičku či dědečka můžete obdarovat vánočním balením vitaminů nebo potravinových doplňků, jako například kloubními preparáty. Zamiřte proto do lékárny, většina farmaceutických firem nabízí před svátky zvýhodněné vánoční balíčky. „Zájem o různé preparáty před Vánocemi vždy roste. Velmi oblíbené jsou kloubní preparáty Proenzi 3 a GS Condro, které podporují obnovu a regeneraci kloubů a zlepšují jejich pohyblivost. Mezi vitaminy vedou Geriavit a Spektrum. Balení jsou většinou doplněna o větší množství tablet,“ říká Lenka Zemanová z lékárny U Svatého Mikuláše v Lounech.

Nejtěžší je vybrat dárek pro dospívající mládež. Přesto, že si myslíme, jak známe jejich vkus, nad svetrem nebo tričkem častou ohrnou nos. Chybu ale neuděláte s nějakou elektronickou vychytávkou, například iPodem, multifunkční novým mobilním telefonem, notebookem, počítačovou sestavou nebo přehrávačem MP4.