V řadě obcí na Žatecku se nezmění současné vedení. Tamní starostové vesměs získali od voličů nejvíc hlasů a jejich kandidátky, které do voleb vedli, mají v zastupitelstvech většinu.

Mezi takové obce patří Libořice, Liběšice, Měcholupy, Výškov, Bitozeves, Žiželice, Staňkovice, Lišany, Deštnice, Libočany, Výškov, Velemyšleves či Tuchořice.

Někde byla jen jedna kandidátka

Vedení se pravděpodobně nebude měnit ani v Blažimi, kde šla do voleb jen jedna kandidátka, kterou vedl současný starosta Oldřich Sodomka. Obdobné je to v Zálužicích, kde voliči rovněž vybírali jen z jedné kandidátky. Do zastupitelstva se dostali jak nynější starostka Danuše Cilcová, tak i místostarosta Fedor Krejčík. Zajímavostí nového zastupitelstva obce Zálužice je, že většina jeho členů bydlí ve spádových Stekníku a Rybňan.

Vedení obce se změní v Novém Sedle a Čeradicích, kde současní starostové Vladimír Kořenský respektive Rudolf Červenka už nekandidovali.

Nejasná je zatím situace v Holedeči. Současný starosta Pavel Adamec nemá se svým sdružením v zastupitelstvu většinu, v obci je proti němu opozice. Někteří by starostou raději viděli Petra Kubicu.