Příjemná procházka na zříceninu hradu Pravda, samozřejmě pro velikonoční vajíčka. Ty budou hledat také turisté v Krásném Dvoře nebo děti na zámku Stekník. V Jimlíně a Žatci čeká na návštěvníky jarmark, soutěže a kultura, zájemci mohou navštívit také Velikonoce v duchu pohádek. Po celém regionu nabízí akce pestrý program.

Velikonoční program odstartuje už v pátek na zámku Stekník na Žatecku. Kromě klasických prohlídek se tam od 30. března do 2. dubna budou hledat velikonoční zajíčci v zámeckých zahradách. „Děti budou podle barevných fáborků hledat malovaná vajíčka, na kterých budou ukrytá slova z tajenky, na konci stezky pak naleznou ukrytého zajíčka a vyzvednou si drobnou sladkou odměnu v pokladně zámku,“ popsala kastelánka Jana Zajíčková.

Hned dvě akce chystají turisté. Už po osmatřicáté se půjde v pondělí 2. dubna pochod Pro velikonoční vajíčko na Pravdu. Na zříceninu hradu, který na Lounsku stával už od 14. století, se vydají milovníci chůze v 10.15 ze Solopysk, zakončení je okolo 13. hodiny na zřícenině, trasy jsou dlouhé 10 až 15 kilometrů.

Také podbořanští turisté vyrazí za vajíčky, ale na zámek. Pro velikonoční vajíčko do krásnodvorského parku plánují na 31. března. Již 21. ročník akce odstartuje v 8.25 hodin na podbořanském vlakovém nádraží, vydat se můžete na dvě trasy – 10 a 14 kilometrů. Turisté trasu naplánovali také přes zámecký park.

Na nádvoří zámku na Podbořansku se navíc budou konat Pohádkové velikonoce. Od 10 do 16 hodin tam budou probíhat výtvarné dílny, návštěvníci uvidí sokolníka, živé i loutkové divadlo a další program. Přímo v zámku budou probíhat dětské prohlídky s princeznou.

Láká i Žatec

„Zveme zájemce na akci Velikonoce na náměstí Svobody. Připravené budou pro všechny návštěvníky stánky, pohádky i hudba, a to až do odpoledne,“ láká na další akci, tentokrát v Žatci, Tomáš Kassal, mediální zástupce tamní radnice.

V Žatci se začíná 31. března v 9 hodin. Návštěvníci uvidí létající gymnasty, show bičařů, uslyší kapelu Švandabanda. Bude se také soutěžit, ve 13 hodin o nejhezčí malované vajíčko, ve 14 hodin se pak bude hledat zajíček. Akce má trvat do 16 hodin, součástí bude také jarmark.

Velikonoční jarmark, tradičně hodně bohatý, bude také na zámku Nový Hrad v Jimlíně, kde se akce koná v neděli 1. dubna. Připraveny jsou soutěže, ukázky velikonoční zvyků, šermíři, divadlo nebo hudba. Zahraje kapela Poitín, která produkuje hlavně irskou hudbu.