Obec Veltěže na Lounsku pravděpodobně získá několikamilionovou dotaci na přestavbu budovy bývalé základní školy. V objektu by mimo jiné měla vzniknout mateřská školka, která ve Veltěžích v současné době chybí a kvůli níž rodiče s malými dětmi musí jezdit jinam, hlavně do Loun a Černčic.

Budova školy by se za zhruba 15 milionů korun měla proměnit v multifunkční objekt, kde bude společenský sál, přestěhují se tam kanceláře obecního úřadu, knihovna, archiv a vznikne tam i mateřská školka s kuchyní. „Škola ve Veltěžích byla uzavřena v druhé polovině sedmdesátých let 20. století, pak tam byla obecní knihovna. Před zhruba deseti lety se přestěhovala do budovy obecního úřadu, od té doby je objekt bývalé školy prázdný a bez využití,“ sdělila na dotaz Deníku starostka obce Věra Posledníková.

Dotace na přestavbu budovy by měla činit 8,7 milionu korun. Pro obec se čtyřmi stovkami obyvatel se jedná o čtvrtou vysokou dotaci za posledních několik let, kterou by měla získat. Veltěže v minulých letech získaly tři několikamilionové dotace na plynofikaci, rekonstrukci místních cest a chodníků a výstavbu kanalizace s čističkou odpadních vod.