V Žatci, Lounech i v Podbořanech jsou pro návštěvníky městského úřadu toalety k dispozici.

V některých městech navíc fungují také veřejné toalety v centru města, na žádných nejsou problémy s čistotou. V Podbořanech jsou na radnici v úředních hodinách toalety pro veřejnost volně přístupné. „Máme tu samozřejmě také bezbariérové toalety, ty jsou na klíč,“ informuje Martin Gutzer, tajemník podbořanské radnice.

V centru města jsou lidem k dispozici také veřejné toalety, včetně těch bezbariérových. „Jsou otevřeny od pondělí do pátku od sedmi do patnácti hodin,“ pokračoval tajemník. Brzy budou ve městě fungovat ještě třetí veřejné záchody, na autobusovém nádraží, kde je bude obstarávat nový nájemce. „V nájemní smlouvě máme zajištěn celotýdenní provoz veřejných toalet,“ dodal Martin Gutzer.

Klíče na recepci

V Lounech jsou záchody na radnici zamčené, každý, kdo potřebuje, si ale může vyzvednout klíč na recepci, které jsou umístěny v blízkosti toalet. V obou budovách městského úřadu jsou pro tělesně postižené také bezbariérové toalety. Město provozuje také veřejné záchodky v Hilbertově ulici, poblíž Mírového náměstí. „Jejich provozní doba je v pracovní dny od 7 do 18 hodin a v sobotu dopoledne,“ řekla na náš dotaz Renáta Čapková, tajemnice Městského úřadu Louny.

Také v Lounech jsou pro veřejnost k dispozici toalety na autobusovém nádraží. Záchodky na žatecké radnici jsou volně přístupné, lidé nemusejí pro klíče nikam chodit. Přímo za radnicí jsou veřejnosti k dispozici také veřejné WC. S čistotou na veřejných záchodcích v okrese Louny problémy nejsou. Všechny navštívené byly čisté a fungovaly bez problémů.

Na letošní Dočesné bude záchodů více

Nedostatek toalet byl jedním z hlavních problémů loňské jubilejní padesáté Dočesné v Žatci. Ředitel žateckého divadla, který je hlavním pořadatelem slavností, si je toho vědom, letos by se už problémy opakovat neměly.

„Loňská Dočesná byla extrémní. Navečer byl s toaletami už opravdu problém, letos jich bude určitě více,“ slíbil Martin Veselý. Letos také pořadatelé nečekají tolik návštěvníků, loni nalákal zájemce hlavně Karel Gott. „Předloni takový problém nebyl. Počet záchodků byl za poslední tři roky ztrojnásoben,“ pokračuje.

Zatímco vloni bylo na Dočesné k dispozici 45 mobilních toalet, letos jejich počet přesáhne padesát. „Přidali jsme peníze na toalety. Mělo by jich být asi o sedm více,“ informoval Martin Veselý. Podle něj je také velkým problémem mobilní WC vůbec někam umístit. „Před domem je nikdo z obyvatel a majitelů nechce,“ dodal.