Veronika Liptáková (18 let), žákyně oboru foto design Základní umělecké školy Louny, postoupila se svými fotografiemi do finálového kola soutěže Face2art. V minulých dnech se zúčastnila předání cen v Praze v budově Hudební fakulty AMU na Malostranském náměstí. K velké radosti zjistila, že v kategorii 14 až 18 let zvítězila. V této kategorii soutěžilo asi 40 účastníků.

Předávání cen zahrnovalo i několik zajímavých přednášek a workshop s fotografem Ondřejem Maškem. Veronika Liptáková, v rámci workshopu, vytvořila sadu krásných fotografií, za které získala zasloužené uznání.

Veronika zahájila své studium ve výtvarném oboru ZUŠ Louny již před mnoha lety ještě jako žákyně základní školy. Do hodin Fotografie chodí druhý rok a za tu dobu vykonala spoustu práce. Podává úžasné výkony především svoji nekonečnou nápaditostí, fantazií a snahou vytvořit něco nového plného emocí a příběhů. A kvůli tomu soutěž vyhrála a známý fotograf Robert Vano ocenil její práci.

Postupové fotografie jsou na téma živly, téma je celoroční projekt tohoto školního roku a výsledky práce žáků oboru foto design můžete vidět na vernisáži 6. března 2014 v 17 hodin v sále a foyere Základní umělecké školy Louny.

Lenka Pihrtová