Společnost Windenergie chce u Nepomyšli na Podbořansku postavit sedm větrných elektráren. Šest stožárů má vyrůst v polích severně od obce ve směru na Chmelištnou a Brody, sedmý jižně od silnice na Buškovice a Podbořany poblíž Dvérců.

V současné době se posuzuje vliv záměru na životní prostředí, což má ukázat, zda vůbec a případně za jakých podmínek mohou být elektrárny postaveny. Podle záměru společnosti se tak má stát v roce 2011.

Každá ze sedmi větrných elektráren má mít výkon dva megawatty, dohromady tedy 14 MW. Stožáry se plánují vysoké zhruba sto metrů s průměrem rotorů přibližně osmdesát metrů. Při jejich výstavbě se má postavit také dva kilometry komunikací, které budou sloužit obsluze elektráren. Vyrobená energie bude rovnou u stožárů přeměněna na napětí 22 kV a zemním kabelem v délce dvanáct kilometrů dodávána u Hluban do distribuční sítě ČEZ. Společnost chtěla původně u Nepomyšle stavět devět větrných elektráren, v přípravné fázi to bylo zamítnuto a jejich počet byl snížen o dvě.

Ani to však nezaručuje, že stožáry u Nepomyšli nakonec vyrostou. Záměrů na výstavbu větrných elektráren na Podbořansku už bylo několik, zatím se žádný nerealizoval. Větrný park u Kryr společnosti Viventi narazil na požadavek ČEZ, aby přípojné místo do distribuční sítě bylo v desítky kilometrů vzdáleném Výškově. To by projekt neúměrně zdražilo.

Mapka ukazuje, kde by u Nepomyšle měly vyrůst větrné elektrárny. Šest jich má být severně od obce, sedmá má stát na jihovýchod.

Dalším důvodem, který už několikrát zabránil výstavbě větrných elektráren na Podbořansku, jsou vojenské radary v regionu. Armáda se obává, že by vysoké stožáry jejich práci rušily, proto už k nim vydala několik zamítavých stanovisek. Například na 26 větrných elektráren v katastrálním území Podbořan, které měly vyrůst konkrétně u Neprobylic, Kličína, Buškovic a Hluban.