Věznice v Drahonicích na Podbořansku je už prázdná. V květnu ukončila provoz, všichni odsouzení muži si už odpykávají trest v okolních věznicích. Velká část zaměstnanců v přímém výkonu z věznice v Drahonicích v nich našla práci, stejně tak jako přibližně polovina občanských zaměstnanců.

„Většina příslušníků a občanských zaměstnanců z věznice Drahonice využila nabídky vězeňské služby ČR a našla uplatnění v jiných věznicích. Z celkového počtu 61 příslušníků věznice Drahonice nabídku nevyužilo sedm z nich. Z celkového počtu 53 občanských zaměstnanců z Drahonic ukončilo pracovní poměr 23," sdělila na dotaz Žateckého a lounského deníku Gabriela Pohlová, tisková mluvčí Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR.

V Drahonicích klesl po novoroční prezidentské amnestii počet vězněných mužů z 296 na 170. Další provoz věznice by tak nebyl hospodárný a rozhodlo se o jejím zrušení k 1. květnu letošního roku. „Vězeňská služba objekt věznice nabídne státním subjektům k bezúplatnému převodu. V případě, že o něj nebude zájem, nabídne majetek k prodeji," sdělila mluvčí Vězeňské služby ČR.