Zachránit lidský život při autonehodě není nic jednoduchého. Rozvaha, zkušenosti, znalosti, to vše je potřeba.

Jak se v posledních týdnech ukazuje, nic z toho nechybí zaměstnancům věznice v Drahonicích na Podbořansku. U nehody pomáhali hned dvakrát.

V obou případech se u nehody ocitli náhodou. Oba svým rychlým jednáním zabránili vážným následkům. Za první případ dostal už příslušník vězeňské služby i vyznamenání. „Řidič věznice společně se spolujezdkyní se před časem skvěle postarali o zraněného u autonehody, poskytli mu první pomoc a zabránili tak vážným komplikacím, které mohly nastat,“ vzpomíná na první případ Jaromír Hykl, tiskový mluvčí Věznice Drahonice.

Druhý „střet“ nehody a zaměstnance Věznice Drahonice se odehrál teprve před nedávnem. Řidič Štěpán Čurda jel mezi Lipencem a Drahomyšlí. Jel v klidu, nic nenasvědčovalo, že tato cesta bude něčím výjimečná.

Drama odstartoval řidič Škody Fabie, který nečekaně změnil směr a střetl se s Tatrou, která ho odhodila do příkopu. „Řidič Tatry byl v šoku, nebyl schopen nijak pomoci,“ popisuje J. Hykl.

Zaklíněný řidič

Zraněný řidič osobního vozu byl za volantem zaklíněný. Čurda zavolal rychlou záchrannou službu a podle jejích pokynů se mu podařilo zraněného vyprostit. „Shodou okolností projížděla okolo sanitka, která zraněného ošetřila,“ pokračuje Jaromír Hykl.

„Štěpán Čurda dokázal, že na příslušníky vězeňské služby můžeme být pyšní, patří mu velký dík za to, jak se ve vypjaté situaci zachoval,“ uzavřel pro Deník tiskový mluvčí věznice.