Zastupitelé v Žatci odsouhlasili prodej vily v areálu bývalých papíren v Žatci vedle nynější prodejny Lidl. Projevil o ni zájem žatecký gynekolog Jiří Zimola. Ve své žádosti uvedl, že by tam chtěl zřídit ordinaci.

Radnice ale změnila podmínky prodeje. V záměru, který byl zveřejněn na úřední desce, vilu s pozemky nabízela za 1,4 milionu korun. S podmínkou, že pokud kupec do tří let zrekonstruuje fasádu a střechu budovy, půl milionu korun mu město promine. Zaplatil by tak 900 tisíc korun.

Usnesení zastupitelstva o prodeji ale zní jinak. Cena zůstala stejná. V případě, že nový majitel provede zmíněnou rekonstrukci, mu ale město žádnou částku nepromine. Naopak, pokud opravy do tří let neprovede, musí on zaplatit pokutu tři sta tisíc korun. „Žadatel se změnou podmínek souhlasí, jsou pro město výhodnější," zaznělo na zastupitelstvu.

Lüdersdorfova vila v bývalém areálu žateckých papíren byla postavena v 80. letech 19. století. Objekt, který je od roku 2006 kulturní památkou, získalo město před pár lety do svého vlastnictví. Nenašlo ale peníze na opravu, a proto ji nabídlo k prodeji. K podpisu kupní smlouvy má dojít nejpozději do 1. února 2013.