Na Podbořansku například v říjnu 2017 odnesla střechu bytového domu ve Vroutku. „Chvilku předtím jsem byla na balkoně. Ano, byl velký vítr, ale nic nenasvědčovalo tomu, že se stane tohle,“ přiblížila tehdy událost obyvatelka domu, kterou stejně jako ostatní lidi museli z domu evakuovat.

Poslední březnový den roku 2015 vítr strhl střechu na budově žatecké nemocnice, kde sídlí interna a v patře gynekologie. Dva obrovské kusy plechu skončily na zemi, škoda byla v řádu několika set tisíc korun. Událost se ale obešla bez evakuace pacientů. „Provoz nemocnice není žádným způsobem aktuálně narušen, do budovy nezatéká,“ uklidňoval tehdejší ředitel špitálu Čestmír Novák.

Spíše k zajímavostem patří pád obřího kola s výškou bezmála 14 metrů a délkou 27 metrů v Lounech kvůli větru předloni v březnu. K oslavám 25 let existence ho tři roky před tím ve svém areálu postavila firma Seko Aerospace. Zřítilo se přední kolo a řídítka, stát zůstalo zadní kolo se sedačkou. V současné době je vše opravené.

Tři týdny po ničivé bouři je ve Stebně uklizeno. Opravy ale potrvají ještě dlouho, řada domů má střechy zatím jen provizorně zakryté.
FOTO: Úklid Stebna tři týdny po devastující bouři skončil, opravy zdaleka ne

Kuriózní byl také pád vánočního stromu na centrálním náměstí v Žatci, který se zřítil v prosinci 2016. Také při této události se nikomu nic nestalo, lehce poškodil zaparkovaná auta. Žatečané tehdy o symbol Vánoc na dlouho nepřišli, během několika dní se vztyčil a ozdobil strom nový.Případů, kdy v okrese Louny škodil silný vítr, je celá řada. O událostech se zmiňují také kroniky a archivy. V roce 1869 poničila, jak zmiňuje místní kronika, bouře Smolnici na Lounsku. „Dne 8. května 1869 snesla se nad krajem slabá bouře bez větru. Po bouři povstal za vsí od Židovské rokle otáčivý vichr v šířce asi deseti sáhů – tak silný, že rozmetal hradební zdi, zdvihal střechy, vykroutil stromy i s kořeny ze země, vůz s klestí zahnal ze dvora asi 20 kroků ke stodole a tam jej převrhl, v jednom stavení ztrhal okna i s rámy a rozházel v místnosti nábytek,“ uvádí se v kronice. 

Tašky ze střech tehdy létaly vysoko ve vzduchu a byly zaneseny na dva kilometry od obce. „Stopy vichru zmizely na Bytinách až u státní silnice. Naštěstí nebyl nikdo poraněn a zajímavo je, že v hoření polovině obce bylo při tom úplné bezvětří,“ zaznamenal kronikář.