Silný vítr v Ústeckém kraji kácí stromy a poškozuje střechy. Hasiči podle mluvčího Lukáše Marvana vyjížděli v pátek 13. ledna jen během dopoledne k téměř desítce případů. "V Kadani odstraňovala dobrovolná jednotka z vozovky stromy na dvou místech, na jednom jej odstranily technické služby. V Račeticích odstranila dobrovolná jednotka pádem hrozící švestku," řekl ČTK Marvan. V Měděnci v Krušných horách zase odlétla z budovy plechová střecha.

V Žatci hasiči zasahovali na pozemku školy, kde byl poškozený strom, další stromy likvidovali v Krásném Dvoře na Lounsku. V Libkovicích dobrovolná jednotka zabezpečila prostor kolem prasklého stromu, který kvůli komplikovanému terénu nešel odstranit, dodal Marvan.

Zavřené úseky silnic

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje nedoporučuje vyjíždět do oblasti Krušných hor na Chomutovsku. Fouká tam extrémně silný vítr, řekl ČTK mluvčí krajského úřadu Zdeněk Rytíř. Podle aktuálních informací jsou zatím uzavřené dva úseky silnic.

Uzavřená je silnice 223 v obcích Výsluní a Křimov. Silnice je neprůjezdná, jsou na ní zapadlá auta. Sněhové jazyky uzavřely podle policejního webu také více než šestikilometrový úsek silnice číslo 22314 mezi Kláštercem nad Ohří a Měděncem. Silnice je nesjízdná, na místo míří silničáři.

(trm sd)