Na železniční trať mezi Plzní, Žatcem a Mostem za pár dní vyrazí rychlíky nového dopravce. Místo Českých drah získal zakázku na provozování rychlíků na této trati soukromý dopravce GW Train Regio. České dráhy ale z této trati nezmizí úplně. Na základě objednávky Ústeckého a Plzeňského kraje budou mezi Mostem a Plzní zajišťovat dva páry rychlíků.

Zeleno oranžové rychlíky nového dopravce budou stejně jako dosud soupravy Českých drah složené ze dvou motorových jednotek, nový dopravce v nich slibuje wi-fi připojení na internet nebo zásuvky s elektrickou energií.

V jízdním řádu by mělo být zachováno přibližně stejné množství spojů jako dosud, podobné jsou i časy odjezdů. Rychlíky budou v okrese Louny zastavovat v Žatci, Podbořanech, Kryrech a Blatně, nově také ve Vroutku.

GW Train Regio je český železniční dopravce se sídlem v Ústí nad Labem, který dosud zajišťoval dopravu osobními vlaky na regionálních tratích. Například mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi nebo Sokolovem a Kraslicemi v Krušných horách. Jeho rychlíky by měly na trať Most - Chomutov - Žatec - Podbořany - Plzeň vyrazit poprvé v neděli 11. prosince. Půjde o první rychlíkovou linku v Česku, kde bude jezdit soukromý dopravce, jemuž bude stát kompenzovat ztrátu z osobní dopravy. GW Train Regio získal zakázku od ministerstva dopravy na deset let.