Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) chystá rozsáhlou výluku na trati mezi Žatcem a Lužnou u Rakovníka. Vlaky tam nebudou jezdit dva týdny těsně před Vánocemi od rána v pondělí 12. do odpoledne v pátek 23. prosince. Důvodem jsou plánované rozsáhlé práce na nádraží v Trnovanech u Žatce.

„Jedná se o plánovanou výluku. A to kvůli opravě staniční koleje v železniční stanici Trnovany," vysvětlil Marek Illiaš, mluvčí SŽDC.

Kvůli výluce nebudou na trati jezdit žádné vlaky, tedy ani spěšné vlaky Chomutov Žatec Lužná u Rakovníka, kde jsou přípoje ve směru na Prahu.

„Trať v úseku Žatec Lužná bude z důvodu výluky pro všechny vlaky zcela neprůjezdná. Na trati bude po dobu výluky zavedena náhradní autobusová doprava," potvrdila Valerie Votočková, systémový specialista Českých drah.

Cestující musí počítat s tím, že na některých místech budou autobusy náhradní přepravy zastavovat jinde než u vlakových nádražích. Například v Měcholupech, Želči nebo Deštnici na Žatecku.

Naposledy proběhla na trati Žatec Lužná výluka na přelomu srpna a září letošního roku, důvodem byla oprava přejezdu na silnici Žatec Rakovník u Sádku.