Železniční vlečka do průmyslové zóny Triangle u Žatce se zatím stavět nebude. Měla sloužit k dopravě materiálu do zóny a výrobků opačným směrem.

Japonští investoři v zóně ale o ni dosud neprojevili zájem. „O vybudování železniční vlečky zatím žádný z investorů neprojevil zájem,“ uvedl František Janačík z oddělení tiskových informací Krajského úřadu Ústeckého kraje.

V průmyslové zóně Triangle v současné době vyrábí LCD monitory společnost IPS Alpha a televizory s plochou obrazovkou firma Hitachi. Spoléhají hlavně na kamionovou dopravu. „IPS Alpha bude i v budoucnu využívat kamionovou dopravu, o stavbu železniční vlečky nežádáme. V současnosti přijíždí v pracovní dny do našeho závodu průměrně 15 až 20 kamionů, počet kamionů s hotovými výrobky je maximálně deset,“ uvedla Kateřina Jíchová ze společnosti IPS Alpha.

Železniční vlečka v délce 8,5 kilometrů se používala k přepravě hlavně pohonných hmot na letiště. Začíná na nádraží v Postoloprtech, vedla převážně podél silnice I/7 Praha – Chomutov. V roce 2005 byl její svršek odstraněn, byla ve špatném a nevyhovujícím technickém stavu.

Před několika lety vypracovaly České dráhy studii o možném využití vlečky, jež by se změnila na regionální trať. S osobní dopravou na vlečce z Postoloprt do zóny Triangle se ale v současné době vůbec nepočítá. Ústecký kraj chce vlečku obnovit, jakmile o to projeví investoři v průmyslové zóně Triangle zájem. „Jsme připraveni začít stavět okamžitě poté, co se takový zájemce najde. Máme prodlouženu platnost stavebního povolení, máme dokumentaci pro veřejnou zakázku na zhotovitele stavby, máme všechny pozemky dotčené potenciální stavbou,“ uvedl F. Janačík.