Téměř tři tisíce lidí zůstaly od pondělního večera v Lounech bez vody. Důvodem byla porucha na vodovodním řadu v Rakovnické ulici.

„V pondělí ve večerních hodinách došlo k poruše na hlavním přívodním řadu z vodojemu Louny. Oprava poruchy lokalizované na vstupu do armaturní šachty v Rakovnické ulici si vyžádala přerušení dodávky vody pro zhruba 2800 obyvatel města,“ potvrdila Iveta Kardianová, mluvčí Severočeských vodáren a kanalizací (SčVK).

Dodávka vody měla být obnovena v úterý 16. srpna odpoledne kolem 16. hodiny, SčVK během dne zajistily zásobování postižené části města vodou náhradními cisternami. Porucha se dotkla obyvatel tří desítek ulic na jižním okraji města.

Město Louny je zásobováno z úpravny vody Hradiště nad Kláštercem nad Ohří z roku 1976, která využívá vodu z nádrže Přísečnice v Krušných horách. Z Hradiště přivádí do Loun vodu potrubí o průměru 50 cm, které napájí vodojem na jižním okraji města. Z tohoto vodojemu je voda dále distribuována do domácností ve městě přívodním řadem o průměru 35 cm. Na něm došlo v pondělí večer k poruše.