Zuzana Knyttlová bydlí v rodinném domku v žatecké ulici Pod Střelnicí. Ta se už dvakrát při letní bouřce změnila v řeku vody. Tamní dešťová kanalizace totiž nestačí odvést vodu, která do této části města ulicemi při silnějším dešti přiteče.

A pro Z. Knyttlovou každá větší bouřka znamená sklep plný vody, která jí přes garážová vrata z ulice Pod Střelnicí do domu nateče.

Proud vody je tak silný, že odnáší dlažbu z ulice a vytrhává poklopy dešťové kanalizace. To se stalo už několikrát, město vyčíslilo škody na statisíce.

Brzy by se to mělo změnit. Severočeská vodárenská společnost (SVS) plánuje úpravy dešťové kanalizace v Heydukově ulici, která se napojuje na spodní část ulice Pod Střelnicí. „Byla vypracována studie, která má problém s vodou řešit. Zkapacitnění kanalizační stoky v Hejdukově ulici je jedním z prvních opatření, jež mají vyřešit problémy v ulici Pod Střelnicí. V souvislosti s tím se bude řešit také dešťový oddělovač na čistírnu odpadních vod v Žatci a zkapacitnění obtoku dešťových vod kolem čistírny do řeky Ohře,“ sdělila Dagmar Haltmarová, mluvčí SVS s tím, že pokud by tato opatření nestačila, následovalo by i zkapacitnění kanalizačního systému v ulici Pod Střelnicí.

Podle starosty Žatce Ericha Knoblaucha by ke zlepšení situace v lokalitě měla prospět i rekonstrukce lehkoatletického stadionu Mládí v Žatci. Při té má vyrůst podzemní nádrž, jež bude zachycovat dešťovou vodu ze stadionu. Podle starosty by mohla prospět při silnějších deštích i lokalitě kolem ulice Pod Střelnicí, kam by tak nepřiteklo z této části města tolik vody.