Téměř čtyři tisíce obyvatel zůstaly bez vody při čtvrteční havárii vodovodního řadu v Žatci.

Severočeské vodovody a kanalizace však nakonec poruchu opravily rychleji, než jejich pracovníci sami očekávali, takže dodávka byla obnovena už za dvě hodiny. V současné chvíli už je problém odstraněn a voda opět teče.

„Havárie postihla 27 ulic ve městě. Ohlášena byla ráno v devět hodin. Dodávka vody do všech domácností byla obnovena kolem 11. hodiny,“ uvedla na dotaz Deníku Iveta Kardianová, mluvčí SČVK.

Bez vody podle ní zůstalo 3700 obyvatel Žatce; město má přibližně 20 tisíc obyvatel.

Voda netekla například v ulici Hájkově, Třebízského, Svatováclavské, Chomutovské, Lounské či na Husitském náměstí. Postižena tedy byla především spodní část města.

„Původně jsme nasadili dvě pojízdné cisterny, aby lidé měli náhradní zdroj vody, ale nakonec jsme je téměř nepotřebovali. Havárie byla opravena rychleji, než jsme sami čekali,“ přiznala Iveta Kardianová.

Zimní teplotní výkyvy stojí často za haváriemi vodovodního potrubí. Na konci ledna například praskl vodovod přímo na žateckém náměstí a voda se tam valila na dlažbu. V závěru února zase prasklo potrubí v Lounech a bez vody i tam zůstaly tisíce lidí na západním sídlišti (čtěte zde).