Obyvatelé Loun si mezi sebou začali předávat informace o možném řádění „úchyla“. Navzájem se varují, že v lokalitě u městské vodárny se často pohybuje podezřelý muž, prý už i někoho přepadl.

Jako lavina se zpráva šíří mezi mladými například na sociální síti Facebook. Hovoří o starším muži na zeleném motocyklu, možná značky Pionýr, který údajně často parkuje za mostem u vodárny, ve směru z Loun na Zeměchy, a na krku mívá dalekohled. Varování má oslovit hlavně ty, kteří chodí do oblíbené lokality běhat, venčit psy nebo se jen tak projít.

Několik lidí se už obrátilo i na Městskou policii Louny. „Přišly nám už tři podněty na toto téma. Veškeré informace jsme předali státní policii. Zda se jedná o fámu či nikoli, to ukáže až jejich prověření,“ uvedl Zdeněk Valeš, ředitel lounských strážníků. Prozatím městská policie zvýšila počet kontrol v tomto místě.

Varování na internetu ale obsahuje ještě vážnější tvrzení. Údajně muž číhá na osamělé ženy a několik už jich dokonce přepadl. Nic takového ale prozatím na policii hlášeno nebylo. „Oficiálně se na nás s takovou věcí nikdo neobrátil. Samozřejmě ale prověřujeme informace, které nám předala městská policie,“ uvedl Tomáš Krupička z lounského oddělení Policie ČR. Policisté věc dál šetří.