Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájila rekonstrukci vodojemu u Smolnice na Lounsku. Ten zásobuje okolní obce, vodou z něj jsou napájeny vodojemy u Hříškova a Panenského Týnce. Zásobován je z přehrady Přísečnice v Krušných horách na Chomutovsku.

„Ačkoliv je vodojem Smolnice vybudovaný poměrně nedávno, v roce 1995, je ve špatném technickém stavu. Projevují se důsledky stárnutí materiálů, vnitřní vlhkostní expozice a vnějších povětrnostních vlivů. Mají dopad na kvalitu betonu, krytí výztuže, tepelně-izolačních vlastností a větrání, což se negativně projevuje na použitelnosti a trvanlivosti objektu," sdělil Jiří Hladík, tiskový mluvčí SVS.

Rozsáhlá rekonstrukce vodojemu začala předáním staveniště v polovině dubna. Stavební práce mají být dokončeny do 30. června.

26 staveb za 81,2 milionu

Vodojem Smolnice leží mezi obcemi Smolnice a Hříškov. Jde o zemní dvoukomorový vodojem o objemu 2 x 150 metrů krychlových. „Je to jedna z akcí z oblasti obnovy majetku v okrese Louny, kde máme pro letošek naplánováno celkem 26 staveb za 81,2 milionů korun bez daně z přidané hodnoty," sdělil tiskový mluvčí SVS.

„Zajistit náležitou obnovu majetku nám ukládá legislativa. Do těchto staveb letos půjde kolem 950 milionů korun, tedy téměř 75% našeho ročního investičního plánu. Prioritou jsou pro nás stavby v oblasti zásobování obyvatelstva pitnou vodou, kam patří i tato rekonstrukce vodojemu ve Smolnici," sdělil Bronislav Špičák, generální ředitel SVS.