Z celkového počtu 350 kusů pušek pro přesnou střelbu CZ BREN 2 PPS armáda převzala tento týden prvních 242 kusů pro jednotky 7. mechanizované brigády v Hranicích na Moravě, 4. brigády rychlého nasazení v Žatci, 43. výsadkového pluku v Chrudimi a 102. průzkumného praporu v Prostějově. Do konce letošního roku získá zbývajících 108 kusů této zbraně. „Zbraň je určena pro mechanizované a výsadkové jednotky k ničení bodových cílů ve vzdálenosti nad účinný dostřel útočné pušky. Vznikla na základě požadavků bojových jednotek a jejich zkušeností z operačního nasazení,“ připomněla podplukovnice Vlastimila Cyprisová z generálního štábu Armády ČR.

Instruktoři 4. brigády rychlého nasazení v Žatci střílí s útočnými puškami Bren na vojenské střelnici ve Vršovicích u Loun.
Vojáci po zkušenostech v zahraničních misích zintenzivňují střelecký výcvik

Samonabíjecí puška CZ BREN 2 PPS má ráži 7,62 x 51 NATO, dostřel má 600 až 800 metrů. Je vybavena nejmodernější optikou poslední generace, umožňuje ničení cílů na krátké, střední i dlouhé vzdálenosti a vedení bojové činnosti ve dne, v noci i za zhoršené viditelnosti.