Zastupitelé města Loun zvolili posledního, devátého člena městské rady. Stal se jím Bořek Zasadil ze Strany zdravého rozumu. Volba proběhla úspěšně až na osmý pokus. Místo se podařilo obsadit až rok po komunálních volbách.

Bořek Zasadil byl v pondělí 12. listopadu jediným kandidátem na volné místo radního; zvedlo pro něj ruku 21 z 28 přítomných zastupitelů. „Děkuji zastupitelům za důvěru,“ řekl po svém zvolení Bořek Zasadil. Nový radní se poté vzdal funkce člena kontrolního výboru.

Konec politikařeni?

Kromě člena rady byl zvolen také předseda finančního výboru, poradního orgánů zastupitelů, a jeho členové. Na předsedkyni výboru byla nominována Milena Zikmundová (ODS), kterou podpořilo 17 zastupitelů. „Doufám, že konečně začneme pracovat pro město a ne politikařit,“řekla M. Zikmundová.

Ustavující zasedání lounského zastupitelstva se uskutečnilo loni 30. října. Funkci starosty obhájil Jan Kerner (ODS). Zástupcem starosty byl zvolen Jan Čermák (ČSSD). Vedle Kernera a Čermáka zasedli v radě Vladimír Budinský, Edita Hořejší, Milena Zikmundová, Emil Volkmann z ODS a Marie Rašková ČSSD. Těsně po volbách vázl i výběr osmého radního. Osmým radním se stal až 5. února 2007 Josef Frolík z Unie pro sport a zdraví. Posledního člena rady města se zastupitelé pokusili zvolit 2. dubna, poté 23. dubna, 18. června a 17. září. Žádný z kandidátů však neuspěl.

Rada města není kompletní ani rok po volbách

Louny nemají ani na šestý pokus plnou radu města

Neúspěšná volba radního se stala součástí schůze zastupitelů

Zastupitelé neurčili chybějícího radního