Velký volební úspěch zaznamenal Babiš opět v Lišanech u Žatce, kde získal bezmála 90 procent hlasů. Ve Velemyšlevsi jej volilo 80 % lidí.

Podívejte se, jak se volilo ve vaší obci - zde.

Petr Pavel vyhrál jen v pěti obcích na Lounsku – v Cítolibech, Chrabercích, Oboře, Panenském Týnci a Úhercích. Nerozhodně skončily volby v Chlumčanech u Loun, kde Babiš i Pavel shodně obdrželi 169 hlasů.

K volbách v pátek a sobotu přišlo 46 tisíc ze 68 tisíc všech voličů okresu Louny, což znamená velmi slušnou volební účast 68 %. V prvním kole v okrese Louny se k urnám dostavilo 65 % voličů.

Výsledkem druhého kola voleb nebyl překvapen Radim Laibl, starosta Žatce a místopředseda okresní organizace ANO 2011. "Dopadlo to, jak jsem nejenom já předpokládal. Ukázalo se, že voliči kandidátů, kteří nepostoupili z prvního kola, se ve velké míře přiklonili na stranu Petra Pavla a volili jeho," připustil. "Na druhou stranu se opět potvrdilo, že Ústecký kraj, potažmo okres Louny a město Žatec, nejsou pravicové, volby tam v poslední době vyhrává hnutí ANO a teď v prezidentské volbě Andrej Babiš," upozornil.

Stejně málo překvapený byl sobotním výsledkem Marcel Kollmann, radní Žatce a místopředseda krajské organizace ODS. "Vítězství Petra Pavla jsem čekal. Jsem rád, že to takto dopadlo. Je to reprezentativní, inteligentní, klidný a rozvážný člověk, ne někdo, kdo kolem sebe plive lži. Věřím, že se s novým prezidentem změní vnímání naší země ve světě. S Petrem Pavlem budeme konečně tam, kam patříme, tedy součástí západní Evropy," věří Kollmann.