Je dobojováno, vítězem voleb se stává… Tak už teď mohou hodnotit komunální volby v osmi obcích okresu Louny.

I když do startu výběru nových zastupitelů, starostů a místostarostů schází ještě měsíc a půl, v osmi vesnicích je už jasno. Do voleb tam jde jen jediné uskupení a vítězem nikdo jiný být nemůže.

Jasno v tomto duchu mají například v Blažimi. Volby naprosto jistě vyhraje sdružení Rozvoj Blažimi. „Z Blažimi dorazila ke dni registrace jen tato jediná kandidátka,“ potvrdil informace Deníku Petr Vajda, vedoucí odboru vnitřních věcí na žatecké radnici, která kandidátky z obcí Žatecka registrovala.

Na jediné kandidátce je i současný starosta obce Oldřich Sodomka. Podle něj i přesto lidé něco vybírat mohou a nejdou k volbám zbytečně. „Máme na kandidátce devět kandidátů a volí se sedm míst. Lidé mohou rozhodnout, koho chtějí,“ říká muž s číslem jedna na soupisce do voleb. O tom, zda bude znovu vést obec, se zatím nechce bavit. Je to ale pravděpodobné. „Je předčasné to řešit, vše je zatím otevřené. Samozřejmě bych ale rád pokračoval v započaté práci,“ dodal.

Sdružení za rozvoje obcí a lepší život

Obec s 240 obyvateli je největší na seznamu obcí s rozhodnutými volbami. V Blažimi v minulých volbách přitom bylo pět kandidátek. Kromě nezávislých se účastnili komunisté, tři kandidátky měly jen jednoho člena. Komunisté ale letos do voleb v Blažimi nejdou. Bez boje to letos v komunálních volbách, které proběhnou 15. a 16. října, bude také v dalších sedmi obcích okresu Louny.

V Úhercích jistě vyhraje Sdružení ze Úherce krásnější, v Nové Vsi uskupení Za obnovu vesnice, v Brodci Za rozvoj obce Brodec, v Chrabercích Za lepší život občanů v obci, ve Vinařicích na Lounsku zaboduje určitě Sdružení zastupitelů 2006 – 2010 a jejich příznivců a v Želkovicích a Zálužicích kandidátka pod názvem Za obec krásnější. Ve všech vesničkách jde o nezávislé.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!