Oblastní sdružení ODS v Lounech představilo své kandidáty do podzimních parlamentních voleb.

O přízeň voličů budou bojovat určitě nejméně dva kandidáti z okresu, připraveni jsou i tři náhradníci. Je pravděpodobné, že ještě jeden z nich by se měl na kandidátní listinu dostat.

Vše o přípravách na předčasné volby v okrese Louny najdete ZDE

Nejvýše na kandidátce – na devátém místě – je lékař, bývalý krajský radní a městský zastupitel Vladimír Záhorský z Podbořan. Druhým kandidátem je žena, Kateřina Bartošová rovněž z Podbořanska. Dalšími uchazeči jsou Jan Novotný ze Žatce, Richard Hájek a Zdeněk Kutner. Ti jsou na kandidátce ODS za Ústecký kraj uvedeni zatím pouze jako náhradníci. Jan Novotný by se však mohl dostat ještě na oficiální kandidátní listinu, zatím je v kraji první náhradník.

Kandidáti zavítají do měst a obcí. „Chceme oslovit co největší množství lidí, seznámit je s programem ODS. Kampaň odstartujeme v září,“ uvedl Vladimír Záhorský.

Politici se chtějí věnovat otázkám, ve kterých mají zkušenosti. „Je mi blízká problematika zdravotnictví, rodinná politika, otázka rozpočtového určení obcí, ochrana majetku, zdraví a dětí. Budu usilovat o zpřísnění trestů při páchání závažných trestných činů, jako vražda, loupež, násilí na dětech a seniorech,“ přiblížil Záhorský.

Kateřina Bartošová má za sebou zkušenost z Evropských voleb. “Lidem mohu nabídnout zkušenost z působení na ministerstvu zemědělství, ze zahraničí a působení v automobilovém průmyslu,“ doplnila kandidátka.