Také některé vícepráce prý neodsouhlasilo zastupitelstvo, firma si je přesto účtuje. Ve sporu jde zhruba o 600 tisíc korun.

Firma Karla Podholy pro Vroutek opravovala přibližně 250 metrů komunikace v ulici Pod Hájem. Rozpočet na tuto akci byl stanoven na 2,5 milionu korun, stála však nakonec 3,14 milionu korun. Komunikace se již několik měsíců využívá, stále však není zkolaudována. Vroutečtí zastupitelé tvrdí, že faktury za tuto komunikaci podnikatel nadhodnotil. Spor se vede o cenu za tzv. vícepráce. „Celková výše víceprací je 620 tisíc korun. Část této částky je ale podle nás neoprávněná,“ říká starostka Vroutku Marta Hessová.

Město zastavilo proplácení faktur

„Zastupitelstvo některé úkony firmy neschválilo,“ sdělila na dotaz Deníku Marta Hessová, starostka Vroutku s tím, že město prozatím zastavilo proplácení faktur a předalo celý spor právníkům. Podnikatel Karel Podhola nařčení z nadhodnocení odmítá. „Jsou to absolutně lživé výmysly. Všechny vícepráce si objednalo a schválilo staré vedení obce a nové zastupitelstvo se teď nemá k placení. Všechno je navíc doložené ve stavebním deníku,“ tvrdí majitel stavební firmy.

Také technicky je silnice podle Vrouteckých špatně udělaná. „Například když zaprší, tak kanály neberou vodu,“ uvedla jednu z výtek starostka. Podle podnikatele si vedení obce vymýšlí, při předání silnice žádný problém nebyl. „Proběhlo řádné předání stavby, při kterém nebyly zjištěny žádné závady. Vedení obce si silnici převzalo. Není tam žádný problém s touto komunikací, všechno je v naprostém pořádku. Jediný problém, ale ten si musí vyřešit ve Vroutku, je v řešení návaznosti na další ulice. Voda z nich stéká na tuto jedinou komunikaci. To je ale věc projektantů. Že je v dalších ulicích problém s odvodem vody přece není můj problém,“ dodal Karel Podhola, který také celou věc řeší přes svého právního zástupce.

Karla Podholu, který je kromě svých podnikatelských aktivit také podbořanským radním, obvinil před několika měsíci také tamní zastupitel Leo Peterka. Ten podnikatele ve stavebnictví nařkl z ovlivňování výběrových řízení na podbořanské radnici. Podnikatel i radnice nařčení kategoricky odmítají. Leo Peterka však slíbil, že obvinění doloží na některém z dalších zasedání zastupitelstva. Dosud však žádné důkazy nepředložil.