Zateplení polikliniky, objektu Základní školy Jižní, mateřské školky Alergo v ulici Bří Čapků a pavilonu Stříbro zvláštní školy by mělo vyjít pro město Žatec podstatně levněji, než se předpokládalo. Výběrová řízení totiž snížila cenu o miliony korun, které by tak město mělo ušetřit. Předpokládalo se, že energetické úspory na budovách vyjdou na 77 milionů korun, stát mají asi o polovinu méně.

Ve všech třech případech vyhrála výběrová řízení společnost Renstav ze Sokolova. V případě zateplení fasády, střechy a výměny desítek oken na poliklinice se předpokládalo, že to vyjde na 37 milionů korun. Vítězná firma vzešlá z výběrového řízení nabídla cenu 20 milionů Kč.

Zateplení objektu základní školy Jižní podle předpokladů mělo stát téměř 24 milionu, vítěz výběrového řízení nabídl cenu deset milionů.

Zateplení pavilonu Stříbro zvláštní školy a mateřské školky Alergo na sídlišti Jih mělo vyjít na více než šestnáct milionů, výběrové řízení snížilo cenu na polovinu. Město Žatec na tyto akce dostane dotace z operačního programu životní prostředí, celkem mělo získat 34 milionů korun.

„Tím, jak výběrová řízení snížila cenu, klesne i dotace, kterou město dostane,“ sdělil Aleš Kassal, místostarosta města. I tak by ale město mělo dát ze svého na energetické úspory v budovách o zhruba 15 až 20 milionů méně, než čekalo. Firma si však může později napočítat tzv. vícepráce, což bývá v ČR častou praxí. To by konečnou cenu zase o něco zvýšilo. Práce by měly proběhnout příští rok.