Policisté před pár dny zadrželi trojici pachatelů, kteří od ledna vykrádali hroby na území Ústeckého a Středočeského kraje. Z rakví si odnášeli zlaté zubní náhrady a šperky. Vykradli také hroby v okrese Louny v Žatci, Očihově, Výškově a Břvanech (čtěte zde).

Po zadržení zlodějů a jejich umístění do vazby ovšem vykrádání hrobů neskončilo. Další případ se objevil před pár dny v Podbořanech.

Zloději berou zlaté zuby

„V minulých dnech policisté zjistili, že někdo vypáčil a odsunul žulové desky na třech starých hrobech na hřbitově ve Valovské ulici v Podbořanech. Neznámý pachatel vnikl do hrobů, v jedné hrobce manipuloval s kosterními ostatky, ve druhé vytvořil v zinkové rakvi otvor v oblasti hlavy," popsala policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. I v tomto případě je pravděpodobné, že zloději šli hlavně po zlatých zubních náhradách.

„Vypadá to, že se v Podbořanech jedná o nový případ," dodala lounská policejní mluvčí. Policisté případ šetří, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a hanobení lidských ostatků. Zmíněné zadržené trojici zlodějů ve věku ve věku 50, 33 a 39 let již policisté prokázali více než sto vykradených hrobů. Zloději si vybírali především staré německé hrobky, u kterých předpokládali, že se u pohřbených dají najít cenné předměty.

Zloději zlato z hrobů přetavovali a posléze prodávali ve výkupně. Přišli si na několik set tisíc korun. Za trestné činy hanobení lidských ostatků, krádež a poškozování cizí věci jim hrozí až pět let vězení.