V Žatci a okolí se postupně uzavře pro veškerou dopravu devět železničních přejezdů. Většina jich je na trati Žatec - Chomutov. Jako první, a to už v pátek 7. dubna, nebude průjezdný přejezd mezi oběma žateckými vlakovými nádražími. Cestujícím ve vlacích to přinese výluky, řidiči musí počítat s objížďkami. A obyvatelé Staňkovic u Žatce přijdou na několik dní o řadu autobusových spojů.

Jako první se v pátek 7. a sobotu 8. dubna uzavře zmíněný přejezd mezi žateckými nádražími, od pondělí 10. do středy 12. dubna se pak zavře sousední přejezd na trati do Chomutova. V obou případech to přinese uzavírku silnice Žatec - Staňkovice. Veškerá doprava bude muset na objízdné trasy.

Některé autobusy Staňkovice vynechají

"Autobusy veřejné dopravy na lince 734 Žatec – Postoloprty – Louny budou jezdit objížďkou přes Žiželice a zónu Triangle. Totéž se týká spojů linky 735 Žatec – Bitozeves – Počerady. Zastávky v žateckých ulicích Osvoboditelů a Lounská a také zastávka ve Staňkovicích budou na těchto linkách vynechány. Autobusy na lince 738 Žatec – Staňkovice – Lišany – Postoloprty budou jezdit ze Žatce do Staňkovic objížďkou přes Zálužice," oznámil Krajský úřad Ústeckého kraje.

Uzavírky dalších sedmi železničních přejezdů na trati mezi Žatcem a Březnem u Chomutova budou následovat. Většinou kříží méně frekventované komunikace, až na jednu podstatnou výjimku. Ve čtvrtek 13. dubna se na celý den uzavře přejezd v Žiželicích na hlavním tahu I/27 Plzeň - Most. Veškerá doprava bude svedena na silničky kolem Hořetic a do části Žatce včetně Chomutovské ulice. Tam už mají s takovou objížďkou neblahé zkušenosti, tentokrát by ale měla trvat jen jeden den.

Na tratích Žatec - Žatec západ a Žatec - Chomutov proběhnou zároveň výluky. "Mezi stanicemi Žatec a Žatec západ proběhne nepřetržitě od 8.20 hodin pátku 7. dubna do 17.30 hodin soboty 8. dubna. Mezi stanicemi Žatec a Březno u Chomutova se trať uzavře nepřetržitě od 8.20 hodin pondělí 10. dubna do 17.30 hodin soboty 15. dubna," sdělila Valerie Votočková z Českých drah.

Rychlíky a spěšné vlaky nahradí autobusy

Výluka mezi Žatcem a Březnem se dotkne rychlíků mezi Plzní, Chomutovem a Mostem a také spěšných vlaků mezi Lužnou u Rakovníka, Žatcem a Chomutovem. Mezi Žatcem a Chomutovem a v některých případech mezi Žatcem a Mostem pojedou místo vlaků autobusy.

Zmíněné uzavírky přejezdů si vyžádaly pokračující práce na rekonstrukci železniční trati Žatec - Březno u Chomutova. "Trať se musí znova geometricky upravit. Po zimě se polohy koleje mění, musíme je vrátit do původní projektované polohy," vysvětlil Didarshah Said ze společnosti STRABAG Rail a.s., která rekonstrukci pro Správu železniční dopravní cesty provádí.

close Termíny uzavírek přejezdů. info Zdroj: Redakce zoom_in