Nejnavštěvovanější výstava v Lounech, Člověk v přírodě, uzavře o víkendu letošní veletržní sezonu.

Tato výstava navazuje na tradici, která sahá až do první republiky a stala se oblíbenou mezi malými i velkými návštěvníky nejen z Loun, ale i dalekého okolí.

Brány výstaviště se návštěvníkům otevřou v pátek v 9 hodin. Organizátoři slibují, že výstava bude velmi pestrá, připraveno je několik doprovodných programů – kynologická show, kdy návštěvníci uvidí práci cvičitelů se psy, ukázka základní poslušnosti a obrany psů, přehlídka dravých ptáků, ukázka vázání rybářských montáží, dále vystoupí mažoretky a tanečníci TŠ Luna, Dechový orchestr ZUŠ.

„V sobotu a v neděli se bude několikrát denně konat velká přehlídka asi 50 plemen psů a soužití člověka s ním. Ukázka bude zpestřena soutěží – kdy návštěvníci budou hádat plemena psů. Seznámíte se zde s různými plemeny psů a od chovatelů se dozvíte vše o jednotlivých plemenech,“ doplnila ředitelka výstavy Irena Spilková.

Milovníci psů se zase mohou po celou sobotu těšit na klání v agility, tedy psím parkuru. Chlupáči mimo zdolávání překážek zvládají také chůzi a běh po pohyblivých překážkách či po žebříku imitujícím zřícené schodiště.

Na výstavišti se se svými psími a kočičími svěřenci představí i útulky ze širokého okolí.Tradiční jsou výstavy králíků, holubů, drůbeže, exotického ptactva a morčat.Na své si přijdou i zahrádkáři, kteří si jistě vyberou z bohaté nabídky zahradnických firem, které přivezou okrasné keře, jehličnany, trvalky a mnoho dalších výpěstků.

S Člověkem v přírodě je spojen Potravinářský a nápojový salon. Firmy zaměřené na potravinářské zboží a gastronomii budou v areálu prezentovat své výrobky, které zahrnuje i pomůcky do domácnosti.Představí se i některé střední školy. Studenti SOU Žatec předvedou své barmanské umění v míchání alkoholických i nealkoholických nápojů spojené s ochutnávkou. Studenti SOU Údlice budou prezentovat svou školu jako řezníci, kuchaři, pekaři a cukráři.

Výstava skoční v neděli.