Mezi zakladateli klubu byla řada významných osobností kulturního, společenského i politického života tehdejšího města. Jmenujme namátkou všestranného sportovce Františka Sedlmayera, syna lounského lékárníka Arnošta Sekeru, redaktora nejstarších lounských novin Lučanu Josefa Maříka, okresního hejtmana Aloise Landfráse, továrníka Viléma Větrovce, městského tajemníka a autora významné kroniky města druhé poloviny 19. století Jana Haince, průmyslníka Bernarda Bermanna nebo majitele hotelu Františka Drtinu.
Veslařsko – bruslařský klub se v prvopočátku omezil jen na pořádání výletů a vodních radovánek a v zimě na bruslení. Až později začala i sportovní historie klubu.
Veslaři získali mnoho titulů nejen na domácích tratích. A největším úspěchem se stal titul mistra světa juniorů v roce 1992, který v Montrealu získal Václav Helšus na párové čtyřce Dukly Praha. Nedílnou součástí a velmi oblíbené bylo také koupaliště, závody v plavání a nezapomenutelný plavčík Václav Polívka.
Hlavní oslavy významného výročí se uskuteční v sobotu 14. října, kdy se od 10 do 16 hodin uskuteční závody párových čtyřek na Ohři. Od 18 hodin je pak připraveno ve Vrchlického divadle setkání veslařů a partnerů klubu. Ovšem již nyní je ve foyer divadla k vidění výstava z historie VKO Louny.