Kurátorkou výstavy je Anastázie Ryšková. „Na výstavě je kolem čtyř set exponátů. Nejstarší nálezy pocházejí z paleolitu, nejmladší z raného středověku, který je sice už mimo rámec výstavy Pravěk Lounska, ale pro představu o následném vývoji jsme také nějaké artefakty zařadili,“ řekla.

Vystavený je i depot z Líšťan na Lounsku náhodně nalezený na poli v roce 2012. Jde o soubor bronzových předmětů o váze 22 kilogramů z takzvané únětické kultury, tedy zhruba z doby před čtyřmi tisíci lety. Poklad se svým rozsahem řadí mezi jeden z největších ze starší doby bronzové v severozápadních Čechách. Poprvé si jej mohli lidé prohlédnout v lounském muzeu před pěti lety.

V lounském muzeu začala výstava, která přibližuje starší dobu bronzovou. Vůbec poprvé si veřejnost může prohlédnout líšťanský poklad.
Muzeum ukazuje poklad z Líšťan, lidé si ho mohou prohlédnout vůbec poprvé

Součástí výstavy jsou exponáty z depozitáře muzea z různých míst Lounska. Často se objevují předměty z významné polykulturní lokality u Března u Loun. Ta byla osídlena několika pravěkými kulturami a také v období raného středověku.

Spoluautorem výstavy je Petr Novák, který k této příležitosti napsal knihu stejného názvu – Pravěk Lounska. Ta je k dostání na pokladně muzea. To vše je k vidění v přízemí domu.

V prvním patře je nainstalována dlouhodobá výstava Ztracený svět na snímcích Karla Goszlera – Lounsko a turistika před 100 lety. Není bez zajímavosti, že budova má zbrusu nový výtah, který vozíčkáře či jinak zdravotně postižené vyveze do prvního patra.