Legenda o prodavači vody, jak zní podtitul snímku, který vypráví o životě a  osudech Heinricha von Mattoniho, zakladatele karlovarských minerálních vod, se v Žatci natáčela pět dní. Točilo se na sedmi místech v historickém centru města. Na nádražních schodech, na náměstí 5. května, ve Dvořákově ulici, nejvíce ale na Hošťálkově náměstí a v jeho okolí. Seriál režíroval Marek Najbrt a zahráli si v něm například Alois Švehlík, David Švehlík, Norbert Lichý, Vladimír Kratina a další.

„Nejsem v Žatci poprvé. Před lety jsem hrál v žateckém divadle, je opravdu krásné. No a před dlouhými desítkami let jsem také byl na chmelových brigádách,“ usmíval se při vzpomínání během natáčecí pauzy slavný český herec Alois Švehlík.

Ten ztvárnil hlavní postavu, Heinricha Mattoniho, tedy jeho nejstarší variantu, protože Mattoni se v seriálu objeví hned ve třech životních etapách. Alois Švehlík natáčel ve městě piva a chmele několik dní, takže si prošel i město. „Žatec je hezké historické město. Moc pěkné. Jen škoda, že některé domy v centru jsou zanedbané, asi chybí peníze, jako všude,“ řekl Deníku herec. V seriálu si zahrál také se svým synem Davidem. Ten ztvárnil jednu z mladších variant Mattoniho.

Nejdražší seriál v historii České televize s napětím očekávali i lidé ze Žatce a okolí, kteří si v sérii Já, Mattoni zahráli v komparzu.