Dva dny po sobě se průměrná teplota dostala pod 13 °C a pro zbytek týdne platí obdobná předpověď. „Letos zamířilo teplo k zákazníkům o den dříve, radiátory se začnou zahřívat ode dneška, 19. září. Během dnešního dne připravíme topnou soustavu a dnes večer se radiátory v domácnostech našich zákazníků poprvé rozehřejí,“ uvedla společnost Energie holding, která je dodavatelem tepla v Lounech.

„Prosíme naše zákazníky, aby si zkontrolovali rozvody tepla ve svých domech a na svých zařízeních tak, aby nedošlo ke zbytečným škodám. Každoročně totiž právě mimotopnou sezónu všichni využívají k opravám a úpravám na domovních a bytových rozvodech tepla.“ upozornila. V případě potřeby je možné volat dispečink teplárny.

Bývalá budova lounského úřadu práce.
Z lounského úřadu práce ubytovna. Kraj dal ve sporu s městem majiteli zapravdu

Také Žatecká teplárenská, která dodává teplo ve městě, zahájila v pondělí novou sezonu. „Zahajujeme postupné temperování objektů napojených na soustavu centrálního zásobování teplem v Žatci. Během pondělí 19. září budou zprovozněny všechny dálkové ovládací stanice, místně ovládané stanice pak v nejbližším možném čase,“ uvedla Žatecká teplárenská.

Nastávající topná sezona je kvůli válce na Ukrajině a dramatickému růstu cen energií sledována víc než v minulých letech. Panují otazníky, kam až se vyšplhá cena za palivo a zda bude jeho dostatek pro kotle výtopen. V Lounech se pálí zemní plyn, v Žatci dřevní štěpka a uhlí.