Děti a mládež mají u dobrovolných záchranářů možnost „vyřádit se“ a přitom se naučit i něco užitečného z první pomoci. „Stále však pro schůzky mládeže nemáme žádné vlastní prostory, i když jsme o ně město Žatec žádali,“ svěřil se ředitel SDZ Žatec Slavomil Jurnečka. Mládež pro začátek tohoto školního roku dostala azyl a s ním i možnost scházet se v budově žatecké zdravotnické záchranné služby (ZZS).

„Moc bych chtěl řediteli záchranné služby poděkovat. Letos je však dětí hodně a nevejdou se často ani do těchto prostor. V případě pěkného počasí jsme tak často na čerstvém vzduchu a hry nejen se zdravotnickou tématikou se konají tam,“ doplnil S. Jurnečka.

I když se dvouhodinové schůzky mládeže konají každý čtvrtek od 16:00, sešla se mládež i v neděli 14. října. V ten den probíhal další z výcviků žateckých dobrovolných záchranářů, a tak měla mládež možnost předvést své herecké umění a zahrát si na zraněné i s namaskovanými poraněními. „Výcvik členů trval celý den, a tak všem figurantům patří poděkování. Díky nim se dospělí členové mohli opět zdokonalovat ve svých dovednostech.

Zakončení výcviku bylo tak trochu kuriózní. Vrchní sestře ze žatecké záchranky se nás po celodenní námaze asi zželelo a přinesla nám do parku před budovou ZZS, kde jsme cvičili, konvici horkého čaje na zahřátí,“ dokončil s úsměvem ředitel SDZ.