Celkem záchranáři ze Žatce v pátek 13. dubna vyjížděli ke čtrnácti případům. Mezi nimi byl například astmatický záchvat, porucha vědomí při diabetu, bolesti břicha, bolesti na hrudi či srdeční arytmie.

Dvě dopravní nehody

Záchranáři zasahovali u dvou dopravních nehod. Při první z nich, ke které došlo v dopoledních hodinách u Holedeče, ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby mladou ženu s poraněním pánve a ramene, a následně ji předala na žateckou chirurgii. Večer po 19. hodině havaroval nedaleko tvršického přejezdu motocyklista. Mladík utrpěl otevřenou ránu hlavy a rozsáhlé komplikované poranění dolní končetiny.

Vážné zranění motorkáře

Lékař pacienta uvedl již na místě nehody do umělého spánku, následovalo ošetření a fixace poškozené končetiny a šetrný transport na chirurgii v Žatci. Odtud byl pacient po dalším vyšetření a stabilizaci převezen do chomutovské nemocnice. Jednou z výzev byla i otrava léky a následný skok asi ze tří metrů. Muž naštěstí neutrpěl žádné závažné poranění. Lékaři v nemocnici provedli výplach žaludku a pacienta si ponechali na pozorování.

Počet výjezdů tak dvojnásobně převýšil dlouhodobý průměr, který se na žateckém výjezdovém stanovišti ZZS pohybuje okolo sedmi případů za den.