Práce na vybudování silnic, chodníků, parků a inženýrských sítí v areálu bývalých kasáren začaly před třemi lety, pokračovat budou i v příštím roce, řekl lounský starosta Jan Kerner. Pro rok 2008 město vyčlenilo na přípravu čtvrti 11,5 milionu korun, za něž se vybudují další místní komunikace a centrální náměstí obytné čtvrti.

Celkové náklady tak přesáhnou 80 milionů korun. Peníze chce radnice získat zpět prodejem bývalých vojenských objektů a pozemků pod budoucími rodinnými domy. Město už má zájemce i o poslední kasárenské budovy, dosud prodalo 21 stavebních parcel. „Získali jsme 57,391 milionu korun a na přípravu Zahradního města vydali 57,575 milionu korun. Daří se tak záměr vybudovat novou obytnou čtvrť s minimální finanční účastí města,“ uvedl Kerner.

Armádní majetek v účetní hodnotě 177 milionů korun město získalo bezúplatným převodem. V Zahradním městě počítá urbanistické studie s výstavbou až 300 bytových jednotek ve vícepatrových i rodinných domech. Čtvrť by měla přirozeně splynout s okolím a stát se klidovou zónou.