Ani napotřetí se lounské radnici nepodařilo v dražbě prodat tři budovy a dva rozsáhlé pozemky v bývalých kasárnách. V dražbě, která proběhla 19. listopadu, o nemovitosti neprojevil zájem žádný kupec. Předmětem dražby byly tři budovy, které mají být využity podle schváleného územního plánu k funkčnímu bydlení s obchody a službami, a dva stavební pozemky určené k výstavbě bytových domů kolem Zeleného náměstí. Nyní zde však chátrají budovy bývalého štábu.

Radnice chtěla prodat budovy s pozemky za necelých 20 milionů korun. „Žádný z přítomných zájemců o dražbu nakonec nevyužil možnosti získat nemovitosti v dražbě,“ informovala Miloslava Kalivodová, vedoucí odboru místního hospodářství. Důvodem nepovedených dražeb může být vyhlášená výše nejnižšího podání – čili kupní cena.

Kdo přijde a zaplatí, bere

Pozemky a budovy již do dražby nepůjdou. Radnice se je pokusí prodat ve volné nabídce. To znamená, kdo první přijde a složí požadované peníze, stane se majitelem bez finanční soutěže. Nepovedená dražba neovlivní výstavbu rodinných domů v dané lokalitě. Mimo jiné se před několika týdny úspěšně rozjel prodej řadových holandských domů.

První dražba budov a pozemků proběhla v roce 2004. S výhodnější nabídkou přišla radnice v říjnu letošního roku, kdy se dražba konala podruhé. V nových podmínkách se radnice zavázala, že se bude podílet na výstavbě parkovacích míst u budoucích bytů. Ale ani to nepřesvědčilo zájemce ke koupi.

Město investovalo do rozvoje Zahradního města několik desítek milionů korun. V roce 2006 činily výdaje na výstavbu zhruba 57,5 milionu korun. V roce 2007 je naplánováno proinvestovat dalších 18 milionů korun. Z pronájmu a prodeje pozemků v Zahradním městě získalo město zhruba 62 milionů korun.

Prodej bývalých kasáren zatím nevyšel úplně

V Zahradním městě vyrůstá nové hřiště

 

Nová čtvrť letos spolkne 18 milionů korun