Co bude s chátrajícími štábními budovami, které se tyčí v Zahradním městě? Stále není jasno.

Už to vypadalo, že radnice získá 11,5 milionů korun za jejich prodej, což by se v době napjatého rozpočtu jistě hodilo.

Avšak město se zatím nedokázalo se zájemcem dohodnout na podmínkách prodeje.

Česko – kyperská společnost

O budovy projevila zájem česko–kyperská společnost Terabet, radnice už přitom počítala s podáním žádosti o dotaci na demolici. Prodej ale zastavili před koncem roku zastupitelé, kterým se nelíbilo, že neznají podmínky smlouvy mezi investorem a městem. Proti prodeji se postavila i developerská společnost M2 Sors, která v Zahradním městě staví bytové domy. Jiří Markup upozornil, že byly změněny podmínky a byl tak zvýhodněn jeden investor.

Teď to vypadá, že se prodej a následná rekonstrukce se opět vzdálila. „Nedošlo k dohodě na rozložení splátek kupní ceny, rozdílné názory jsou i u lhůt, do kdy by měly být domy zrekonstruovány,“ uvedla tajemnice Renáta Čapková.

Město proto pokračuje v krocích, které vedou k demolici. „Podali jsme žádost na ministerstvo pro místní rozvoj na získání dotace na demolici. Nyní vyčkáme, jestli dotaci získáme,“ dodala tajemnice.

Štábní budovy v Lounech

Město váhá, zda je nechat zbourat na své náklady nebo ještě čekat na kupce, který by skutečně potvrdil svůj zájem. Takový se však zatím neobjevil.
Jde o opuštěný objekt po armádě, radnice by v místě chtěla mít nové byty.


Domy mají kapacitu 150 možných bytů

Jestli nakonec budou domy zrekonstruovány nebo zbourány, si tak ještě budeme muset počkat. Budovy, kde by mohlo vzniknout na 150 bytů, „straší“ radnici již několik let. Několikrát se je pokusila vydražit, avšak žádný vážný zájemce je nakonec nekoupil. Radnice dokonce souhlasila s tím, aby případný investor domy mohl zbourat a postavit nové. Ani to ale zájemce nepřilákalo.

Armádní majetek město získalo v roce 2003 bezúplatným převodem. Areál bývalých vojenských kasáren se proměnil během několika let v novou obytnou čtvrť – Zahradní město.