Bývalé zahradnictví Honka se změní v klidovou zónu, která rozšíří park T. G. Masaryka. Lounská radnice v letošním roce do proměny investuje bezmála pět milionů korun.

Cyklisté již nebudou muset kličkovat mezi auty. Podél silnice do Dobroměřic povede cyklostezka Benátky, která se nestihla realizovat v loňském roce. „Cyklostezka povede od vstupu do Masarykových sadů u veslařského klubu Ohře v mírném oblouku podél silnice na Dobroměřice v tomto areálu. Ústit bude u vjezdu na cestu K Velodromu,“ přiblížil místostarosta Jan Čermák.

V letošním roce radnice počítá také s vybudováním cestní sítě a veřejného osvětlení. „Současně bude vybudován osvětlený přechod pro chodce, se středovým ostrůvkem k restauraci Stromovka. Přecházení v této části komunikace bude mnohem bezpečnější než nyní,“ vysvětlil J. Čermák. Další akcí bude demolice starých skladů a skleníků v bývalém zahradnictví. Zůstane pouze domek čp. 315, který bude opraven a v budoucnu by mohl sloužit jako úložný prostor pro mobiliář používáný v parku.

Letošní investice: pět milionů

Na všechny tři etapy proběhlo již výběrové řízení, které vyhrála firma VHS Teplice. „V letošním roce investujeme do těchto akcí 4,9 milionu korun,“ řekl J. Čermák. V novém parku bude také hřiště na petanque, které vybudují v rámci svého dotačního programu Severočeské vodovody a kanalizace.

Na řešení centrální části vypsala radnice výběrové řízení. „Předmětem řízení je návrh a následná realizace dominantního prvku této části parku,“ dodal J. Čermák. Přihlášky mohou zájemci posílat do 15. března letošního roku na odbor rozvoje města.

Kromě prostoru bývalého zahradnictví se letos provede i oprava základního okruhu cestní sítě v parku T. G. Masaryka. Počítá se s úpravou cest, tak aby je mohli využít také in–line bruslaři.