Státní zámek v Krásném Dvoře na Podbořansku se chystá na novou sezonu. Pro návštěvníky připravuje několik novinek. Ta první se týká samotného zahájení sezony. Začne netradičně koncertem herečky a zpěvačky Andrei Buršové a smyčcového kvarteta Indigo Quartet z Brna s programem šansonů a písní s názvem Nůž na ticho. Koncert se plánuje na sobotu 28. března od 14.30 hodin ve velkém sále zámku.

Zámek se veřejnosti otevře následující velikonoční víkend. V sobotu 4. dubna je v plánu akce Pohádkové Velikonoce, kdy si návštěvníci budou moci vyzkoušet různá řemesla, prohlédnout si strašidla či zhlédnout loutková představení. A samozřejmě si budou moci projít zámek. Ten se pro návštěvníky poprvé otevře právě v sobotu 4. dubna. V dubnu bude přístupný o víkendech a na velikonoční pondělí, od května pak i v pracovní dny vyjma pondělků.

Čtěte také: Unikátní templ v zámeckém parku se otevře veřejnosti

„Letošní novinkou je výstava strašidel a pohádkových bytostí ve sklepení zámku. Dřív bylo pro návštěvníky otevřeno spíše výjimečně, letos mají možnost si sklepení prohlédnout v rámci této výstavy dva měsíce," sdělila Michaela Hofmanová, kastelánka zámku v Krásném Dvoře. Výstava ve sklepení zámku bude přístupná od 4. dubna do 25. května denně kromě pondělků.

Na zámku se během roku chystá několik větších i menších akcí. Nebudou chybět oblíbené netradiční prohlídky, dětský den, Jablečný den nebo adventní akce. V rámci dubnového Mezinárodního dne památek se na sobotu 18. dubna chystá na zámku přednáška o polním maršálovi Karlu Filipovi Schwarzenbergovi, vítěze nad Napoleonem v bitvě u Lipska. Jeho socha v templu v krásnodvorském parku se letos začne restaurovat.

Další novinkou letošní zámecké sezony představují letní pohádková odpoledne. Během prázdnin jsou plánována tři pohádková představení.

Infoblok