V jedné z hal bude probíhat kompletace volantů pro osobní a nákladní automobily, v třísměnném provozu v ní má pracovat 350 lidí. V druhé hale se plánuje skladovací provoz spediční firmy, která při tom zaměstná 150 pracovníků. Dohromady má vzniknout pět set pracovních míst, z čehož 350 na pozicích operátorů a 150 v administrativě.

Uvádí se to v příslušném oznámení k záměru, dokumentace konkrétní jména firem nezmiňuje.

Takto by podle vizualizace měla vypadat nová obytná čtvrť Zahradní město 2.
Zahradní město 2. Padesátka parcel pro nové rodinné domy je už zamluvená

V současné době probíhá zjišťovacím řízení, jehož účelem je určit, zda bude záměr posouzen v rámci úplného procesu EIA či nikoliv. Rozhodne o tom Krajský úřad Ústeckého kraje. Na tomto procesu a dalších fázích přípravy bude záležet, kdy se haly na kraji Loun začnou stavět. Investor musí získat od Městského úřadu Louny územní rozhodnutí, stavební a vodoprávní povolení povolení a kolaudační souhlas. Optimistická varianta počítá s tím, že by se mělo začít stavět už v příštím roce.

Zastavěná plocha každé z hal se bude pohybovat kolem 20 tisíc metrů čtverečných, součástí záměru jsou areálové komunikace, zpevněné a nezpevněné plochy, parkoviště pro 134 aut, sadové úpravy a další infrastruktura. Na střechách hal budou umístěny panely fotovoltaické elektrárny.

Na plochých střechách výrobních hal lounského Aisanu je v plném proudu instalace fotovoltaických panelů.
VIDEO: Tak to vypadá na střeše Aisanu v Lounech. Je tam velká solární elektrárna

Část pozemků v současné době využívá společnost Ekostavby Louny jako místo pro deponii materiálů ze staveb, další jsou nevyužívané a jsou zarostlé náletovými dřevinami.

„Záměr je v souladu s požadavky na funkční využití dané plochy dle aktuálního územního plánu města Loun,“ píše se v oznámení záměru.

Mohlo by vás zajímat: Lounská justice opět řeší zamoření půdy u Žatce. Tresty krajský soud zrušil

Zdroj: Deník/Petr Kinšt