Jedno z nejdůležitějších setkání roku mají před sebou členové zastupitelstva města Louny. V pondělí 19. prosince budou schvalovat návrh rozpočtu pro příští rok, na programu je i řada dalších zajímavých bodů. Zasedání začne ve velkém sále radnice tradičně v 16.30 hodin.

Návrh rozpočtu pro rok 2017 opět počítá se schodkem, a to celých 49 milionů korun. Ten mají pokrýt úspory z předchozích let. „Na účtech města je zhruba 165 milionů korun," uvedl již dříve Radovan Šabata, starosta Loun. Na straně příjmů je plánovaná suma 338 milionů, na straně výdajů 387 milionů korun. Z toho je 69 milionů určeno na investice. Výdajovou stranu rozpočtu mohou nakonec ještě výrazně ovlivnit třeba neuskutečněné investiční projekty nebo ty, které se podaří zrealizovat levněji.

Čtěte také: Louny mají připravený rozpočet se schodkem padesát milionů korun

Šéf technické správy města

Hovořit se bude také o jednateli Technické správy města Loun. Na tuto pozici, uvolněnou letos v červnu, by měl na základě výběrového řízení zamířit Ladislav Čížek.

Psali jsme: Novým šéfem technické správy má být Ladislav Čížek

I konzumací alkoholu na veřejných místech se mají zastupitelé zabývat. Znovu je na programu takzvaná protialkoholní vyhláška, kterou na listopadovém jednání vedení města odložilo.

Popíjení alkoholických nápojů je v Lounech na vybraných místech zapovězeno už od roku 2008. Nyní má být rozšířena. A to především o dětská hřiště, kde městští strážníci často řeší mládež, která se tam schází a pije alkohol.

„Doposud byl zákaz popíjení alkoholických nápojů na dětských hřištích řešen pouze provozními řády jednotlivých hřišť, což nemá takovou právní sílu a městská policie měla jen omezené možnosti, jak mohla tyto problémy řešit," vysvětlila Renáta Čapková, tajemnice lounské radnice. „Zákrok strážníků, pokud uvidí konzumaci alkoholu na těchto místech, tak bude razantnější," dodal starosta Radovan Šabata.

Připomeňte si: Zastupitelé novou vyhlášku proti alkoholu nepřijali, budou se jí zabývat znovu

Kromě dalšího bude zastupitelstvo schvalovat i prodeje či směny různých pozemků. Samozřejmostí je pak blok, v němž mohou sami občané sdělit své návrhy a připomínky vedení města.