Hovořit se bude například o přípravě realizace díla Zdeňka Sýkory, které by mělo v podobě mozaiky obohatit prostor před Vrchlického divadlem. Konkrétně o krocích vedoucích k zadání zakázky na zpracování projektové dokumentace. A řeč bude také o licenční smlouvě.

Jistě zajímavý bude i bod, v kterém se zastupitelé mají vyjádřit k odkoupení vlastnického podílu v domě čp 57, zvaném Daliborka. Historicky cenný objekt je nyní částečně v rukou města, částečně v rukou soukromého vlastníka. Vedení Loun má rozhodnout, zda nabídku na odkup podílu přijme. „Máme nabídku za částku pod tři miliony korun," uvedl již dříve starosta Radovan Šabata. Důležitou okolností je také technický stav domu, který není dobrý. Potřebné opravy by si mohly podle odhadů vyžádat sumu v řádu desítek milionů. (více čtěte zde)

Plus dvacet milionů

Jaké byly příjmy a výdaje města v loňském roce? Na tuto otázku odpoví závěrečný účet, který budou zastupitelé za několik hodin projednávat. A čekají je příjemné zprávy. Na příjmové straně je bezmála 339 milionů korun, na výdajové zhruba 318 milionů korun. To znamená ve výsledku dvacet ušetřených milionů. „Jen na investice bylo loni vynaloženo 51 milionů korun. A na účtech města se celková suma zvýšila na asi 123,5 milionu korun," dodal starosta.

Jednání zastupitelstva se jako obvykle uskuteční v zasedacím sále radnice na Mírovém náměstí, a to tradičně od 16.30 hodin. Je veřejné, přijít podívat se nebo vystoupit s dotazem či návrhem může každý občan Loun.