V Žatci se dnes, ve středu 3. prosince, v podvečer v zasedací místnosti radnice čeká bouřlivé jednání zastupitelů. Ti se sejdou poprvé od své listopadové ustavující schůze v kulturním domě Moskva, na které bylo zvoleno nové vedení města. To vyvolalo ve městě protesty, které mají pokračovat také dnes na druhé schůzi zastupitelů.

Iniciátoři petice tam chtějí odevzdat archy s více než dvěma tisíci podpisy lidí, kteří protestují proti nově vytvořené koalici a požadují odstoupení Aleše Jelínka z funkce starosty Žatce.

Na dnešní jednání žateckých zastupitelů zřejmě dorazí několik desítek obyvatel, řada z nich už na sociálních sítích avizovala svou účast. V Žatci se proto rozjela další podpisová akce, která požaduje, aby se schůze přesunula do větších prostor tedy opět do kulturního domu Moskva. Její iniciátoři upozorňují, že kapacita zasedací místnosti radnice nebude stačit a ne všichni se tak na jednání zastupitelů dostanou, ač na to mají podle nich právo. Vedení města jim nevyhovělo. Na dotaz Deníku, proč tak neučinilo, v úterý během dne neodpovědělo.

Na předem zveřejněném programu schůze je hlavním bodem volba zbývajících dvou členů rady města. Bod vystoupení veřejnosti byl oproti zvyklosti z minulých let zařazen až na samý závěr schůze. Ta začíná v 17 hodin.