„Umbrella zvítězila s cenovými nabídkami 35,92 Kč/km na Chomutovsku, 35,88 Kč/km na Mostecku a 32,94 Kč/km v oblasti Kadaň - Žatec. Celková cena kontraktů na desetileté období tedy činí 1,3 miliardy korun za předpokládaný objem 3,8 milionů odjetých kilometrů za rok," sdělila mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Fraňková. Jeho radní rozhodli, že předpokládaný začátek provozu od ledna 2023 se na žádost dopravce o měsíc uspíší a zahájí se tedy 1. prosince letošního roku.

Celkem bude podle Fraňkové nasazeno 44 nových nízkopodlažních autobusů, pravděpodobně se bude jednat o Setry, a to v délkách 12 a 10,8 metru. Díky plošině pro invalidní vozík mohou cestovat i cestující se zdravotním postižením. „Samozřejmostí je klimatizace, lepší komfort cestujícím zajistí USB nabíječky, informační panely, vnitřní kamerový systém a možnost nákupu jízdenky platební kartou,“ upřesnil radní pro dopravu Marek Hrabáč.

Po rekonstrukci Nerudova náměstí v Žatci přijdou na řadu okolní uličky včetně schodů do Podměstí.
V Žatci spustí opravu ulic u náměstí, dojde i na zanedbané schody do Podměstí

Autobusy budou v zelené barvě, typické pro příměstské autobusy spadající do integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje.

Ke změnám dojde také v provozu, některé linky se sloučí nebo přečíslují. Dojde také k posílení některých spojů, a to zejména do průmyslové zóny Triangle na hranici Žatecka, Mostecka a Chomutovska, kde pracují tisíce lidí.