Dočesná proběhne v pátek 1. a sobotu 2. září. Půjde o už 66. ročník této vyhlášené akce. Omezení ale začnou už ve čtvrtek a skončí až v neděli.

„Z důvodu příprav a pořádání Dočesné dojde v Žatci od čtvrtka 31. srpna až do neděle 3. září k částečným nebo úplným dopravním uzavírkám. Omezen bude zejména provoz a parkování na náměstí Svobody, Hošťálkově náměstí, Žižkově náměstí, náměstí 5. května, náměstí Prokopa Velkého, Prokopa Malého, v ulicích Nákladní, Vrchlického, Miléniová, Úzká, Alšova, Dvořákova, Oblouková, Dlouhá, Poděbradova, Jiráskova, Josefa Hory a v dalších přilehlých ulicích města,“ informovala žatecká radnice.

Částečné uzavírky budou zejména před akcí a po ní, během konání Dočesné pak půjde o uzavírky převážně úplné. V Nákladní ulici opět bude zázemí stánkařů.

Od neděle 27. srpna už do Žatce přijíždějí zábavní atrakce, s jejich rozmístěním v lokalitách za radnicí se začne během středy. V provozu pak mají být od pátku 1. září.

Historické plakáty žatecké Dočesné
Plakáty na žateckou Dočesnou: Tak měnily podobu během celých tří desetiletí

Lidé, kteří bydlí v širším centru Žatce, si mohou na vjezd obstarat povolenky. Vyzvednout si je mohou s občanským a technickým průkazem v turistickém informačním centru.

„Tyto povolenky umožní pouze nezbytný vjezd a výjezd z areálu v době mimo dobu konání akce. V časech od čtvrtka 31. srpna od 18 hodin do neděle 3. září do 12 hodin platí zákaz parkování,” uvedla žatecká radnice.