Přesně za měsíc, v pátek 5. a sobotu  6. září, se v Žatci uskuteční 57. ročník Dočesné. Jak z názvu vyplývá, jde o oslavu dočesání chmele.

K ochutnání bude na místě mnoho produktů od více než 30 pivovarů z Čech, Moravy, Německa a opět také Japonska. Kromě tradičních soutěží, jako jsou například tanec s korbelem na hlavě nebo ruční česání chmele, se návštěvníci mohou těšit i na bohatý kulturní program.

Pódia budou jinde

Novinkou pro letošní rok bude rozšíření programu o nová pódia. Z důvodu plánovaných oprav a rozšíření zeleně se scéna z autobusového nádraží přesune do prostor  již opraveného letního kina ve Vrchlického ulici. Nově bude umístěna hudební scéna na náměstí Prokopa Velkého u Chrámu chmele a piva. Scény na náměstí Svobody a ve Dvořákově ulici zůstanou stejné.

Na Dočesné vystoupí Chinaski, Wohnout, Tata Bojs, Věra Špinarová, Petra Janů, Peter Nagy, Jaroslav Uhlíř, The Tap Tap, Alkehol, Harlej, Tony Ducháček a Garage, Žlutý Pes, Rock and Roll band  Marcela Woodmana, Kamelot, Luboš Pospíšil, Carpatia Castle, Tři sestry Banditos, Žatečanka a mnoho dalších.

Karel Fiala